Informace z Komise pro zdravotnictví RM Chrudim -
10. 5. 2023

Připravil jsem si pro Vás krátké shrnutí třech jednání z Komise pro zdravotnictví Rady města Chrudim, kdy je činnost jasnější a plán činnosti komise pro rok 2023 byl schválen Radou města.

Chybějící lékaři v Chrudimi

Komise aktuálně shromažďuje data o poskytovatelích zdravotnických služeb pro zjištění dostupnosti jednotlivých odborných lékařů. Tímto způsobem se mají nalézt lékařské obory, které jsou v Chrudimi méně dostupné (nebo nedostupné), aby bylo dále možné řešit dostupnost lékařské péče.

Obecným předpokladem je, že chybí zubaři, psychologové (především z dětské psychologie), ortopedové a urologové. Přesto se musí shromáždit data pro potvrzení těchto nedostatků a případného objevení dalších chybějících odborníků.

Krize Chrudimské nemocnice

Před komunálními volbami jsem podpořil zachování Chrudimské nemocnice, za čímž si dále stojím. Je nutné obnovit funkci nemocnice s lůžkovými odděleními (porodní a gynekologické, interní, chirurgické, neurologické a dětského lékařství) včetně dostupné ambulantní péče.

Nadále podporuji řešení krize Chrudimské nemocnice se zprostředkovatelem zdravotní péče, tedy Pardubickým krajem, který musí nalézt příslušné východisko.

Přidáno: 10. 05. 2023