Komise pro zdravotnictví nefunguje!

Od 10. 5. 2023 jsem neměl šanci vydat informační článek z Komise pro zdravotnictví Rady města Chrudim z jednoduchého důvodu. Žádná se neodehrála. Komise jednoduše nefunguje po rezignaci předsedy MUDr. Martina Slavíka a Rada města nebyla schopná vybrat a jmenovat nového předsedu/předsedkyni.

Poslední jednání se odehrálo 7. 6. 2023, kdy jsme byli informováni o rezignaci předsedy a byli, jako komise, pověřeni jmenováním nového předsedy. Bohužel nebyla šance jmenování dosáhnout, vzhledem k tomu, že se dostavili 3 členové z celkových 14 členů komise. Přišla i další možnost navrhnout nové vedení komise, skrze emailové prostředí, ke kterému, ale taktéž nedošlo. Rada města Chrudim tudíž měla navrhnout předsedu komise, ale do dnešního dne tak neučinila, čímž paralyzovala budoucí funkci této komise. 

Rád bych Vám proto připomněl, že v ODS jsme se zavázali k podpoře zachování Chrudimské nemocnice a všech jejich funkcí, ale nemůžeme takto učinit, pokud Rada města pod vedením ANO, Chrudimáků a Pirátů bude pozastavovat orgány, které sama jmenovala. Takovým způsobem nelze dojít k pokroku v rámci podpory lékařů a sester, nejen v Chrudimské nemocnici, ale i v praktických a odborných poradnách.

Přidáno: 18. 4. 2024